1000 ciągników rolniczych ma zablokować Poznań w nadchodzącym proteście: mieszkańcy proszeni o opuszczenie miasta przed 8.00 rano

1000 ciągników rolniczych ma zablokować Poznań w nadchodzącym proteście: mieszkańcy proszeni o opuszczenie miasta przed 8.00 rano

W najbliższym czasie Poznań prawdopodobnie zazna swoistego chaosu drogowego, na jaki nie jest przygotowane większość miast. Jak informowaliśmy w środę, zbliża się wielomodułowy protest rolników, którzy zamierzają całkowicie sparaliżować ruch w mieście poprzez blokadę zrealizowaną za pomocą ciągników rolniczych. W proteście ma brać udział aż 1000 pojazdów, co sugeruje skalę przyszłych utrudnień w ruchu miejskim. Planowany punkt zbiorczy dla protestujących to Urząd Wojewódzki, gdzie rolnicy zamierzają się pojawić około 10.00. Dwa godziny później, o 12.00, mają zamiar przekazać swoje postulaty bezpośrednio wojewodzie. Organizatorzy protestu apelują do mieszkańców Poznania, aby ci, którzy muszą opuścić miasto tego dnia, zrobili to najpóźniej do godziny 8.00 rano.

Urzędnicy magistratu w Poznaniu wysyłają ostrzeżenie do wszystkich mieszkańców miasta, informując o nadchodzących utrudnieniach. Jak zaznaczają, główne zgromadzenie protestujących odbędzie się przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy alei Niepodległości. Największe utrudnienia w ruchu drogowym są przewidywane na obszarze wokół tego miejsca, między godziną 10:00 a 16:00.

Urzędnicy przestrzegają również, że pierwsze utrudnienia mogą pojawić się już około godziny 8.00 na głównych trasach prowadzących do Poznania. Są to między innymi ulice: Bukowska, Dąbrowskiego, Głogowska, Obornicka, Krzywoustego oraz Królowej Jadwigi. Przewiduje się, że na skrzyżowaniach przelotowych ruch poprzeczny zostanie utrzymany poprzez system śluz. Konwoje ciągników rolniczych będą stale monitorowane przez służby policyjne w celu zapewnienia bezpieczeństwa.