16-letni twórca graffiti z Poznania staje w obliczu wymiaru sprawiedliwości ds. nieletnich w Luboniu

16-letni twórca graffiti z Poznania staje w obliczu wymiaru sprawiedliwości ds. nieletnich w Luboniu

Na skutek interwencji służb porządkowych z miasta Luboń, został zatrzymany 16-letni chłopiec, pochodzący z Poznania. Jego zarzut to tworzenie graffiti na powierzchni wagonu przeznaczonego do przewozu towarów.

Całe wydarzenie miało swój początek 8 marca w piątkowy wieczór, kiedy to w okolicach linii kolejowych, znajdujących się przy ulicy Armii Poznań w Luboniu, patrolujący teren policjanci natknęli się na nastolatka. Został on zatrzymany tuż po tym, jak skończył malować swoje graffiti. Chłopiec przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Funkcjonariusze służby mundurowej z Komisariatu Policji w Luboniu podczas swojego patrolu ujawnili młodzieńca stojącego przed wagonem towarowym. Na jego boku widoczny był świeżo namalowany napis. Kiedy młody człowiek dostrzegł nadjeżdżających policjantów, podjął próbę ucieczki. Niestety dla niego, szybko został zatrzymany. Podczas przeszukania graficiarza, mundurowi natrafili na puszki z farbą, którymi posługiwał się tworząc swoje dzieło.

Akt oskarżenia w tej sprawie zostanie teraz przedstawiony w sądzie dla nieletnich. Tam 16-letni chłopiec będzie musiał odpowiadać za swoje postępowanie. W międzyczasie, policjanci nadal prowadzą śledztwo w celu ustalenia, czy ten młody twórca grafitti nie pozostawił swoich prac również w innych miejscach i wyceny strat finansowych wynikających z jego twórczości.