31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Luboń po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu.

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak Luboń obchodził 31.finał WOŚP?

Wczoraj podczas finału na mieszkańców czekało wiele atrakcjo. Na scenie w Ośrodku Kultury nie zabrakło wys†powyżej dzieci. Dostępni byli również animatorzy, których zadaniem było rozruszać najmłodszą część grupy. Koncert dali również gitarzyści, którzy umilali sowimi występami czas. To tylko jedne z nielicznych miejsc, gdzie wczoraj można było spotkać sztab wolontariuszy. W innych częściach miasta można było zaznaćniezho rozrywki sportowej oraz wieczornych koncertów. Odbył się także pokaz ratownictwa taktycznego i cywilnego. Była także możliwość wykonania sesji zdjęciowej w mundurach wojskowych, warsztaty plastyczne, kociołek z gorącą zupą.