Avenida Poznań: Dziesięć lat na rynku

Avenida Poznań: Dziesięć lat na rynku

Centrum Handlowe Avenida, zlokalizowane w centrum Poznania, przeżywa w tym roku swoje 10-lecie. Pierwotnie otwarte jako Poznań City Center w 2013 roku, zostało przemianowane i od 2014 roku zarządzane jest przez ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o. W krótkim czasie zdobyło popularność i stało się rozpoznawalnym miejscem dla mieszkańców Wielkopolski.

W okresie między 2014 a 2016 rokiem, część centrum przeszła gruntowną modernizację. Zmiany dotyczyły przede wszystkim udogodnień dla klientów, takich jak poprawa komunikacji pieszej i dodatkowe schody ruchome prowadzące do parkingu. Dodatkowo, wymieniono część fasady na szklaną oraz wprowadzono nowe tablice informacyjne, które ułatwiają poruszanie się po obiekcie. Całkowicie zmieniono również wystrój wnętrza pasażu, a także zaprojektowano specjalne strefy relaksu.

Istotną zmianą było również przeprowadzenie rebrandingu centrum. Obiekt przyjął nazwę Avenida, co po hiszpańsku oznacza „aleja spacerowa”, która idealnie pasuje do przestronnego wnętrza placówki. Według dyrekcji, poprzednia nazwa „Poznań City Center” mogła wprowadzać w błąd, sugerując lokalizację obiektu w ścisłym centrum miasta. Nieoficjalnie mówiło się również, że zmiana nazwy była próbą wymazania z pamięci mieszkańców miasta incydentu ze spadającym sufitem, do jakiego doszło w kwietniu 2014 roku.