Barwny korowód z balonikami – niecodzienny start kampanii wyborczej Koalicji Mieszkańców Lubonia

Barwny korowód z balonikami – niecodzienny start kampanii wyborczej Koalicji Mieszkańców Lubonia

Na początku marca, dokładnie 2 dnia tego miesiąca na ulicach naszego miasta można było zaobserwować niecodzienną paradę. Karawana wypełniona kolorowymi balonikami przyciągała spojrzenia przechodzących obok pieszych, którzy zastanawiali się nad powodem tej ekstrawaganckiej manifestacji. Tak właśnie Koalicja Mieszkańców Lubonia zdecydowała się rozpocząć swoją kampanię wyborczą.

Podejście do promowania swojego komitetu w nadchodzących wyborach samorządowych było zupełnie inne od standardowych banerów i plakatów konkurencyjnych grup. Zamiast tego, postanowili podkreślić ten moment rejestracji swojego komitetu przez barwne świętowanie na ulicach miasta.

Wśród idących w korowodzie znalazła się również Manuela Michalak, osoba popularna dzięki udziałowi w programie Big Brother. Jej wielobarwny płaszcz przyciągał uwagę, podobnie jak niebieskie i pomarańczowe balony, które przyciągały ludzi do rozmów i były powodem uśmiechów na twarzach przechodniów. Wielu dzieci wróciło do domu z własnym balonikiem.

Społeczność Lubonia zaangażowana w tę akcję przyciągała uwagę nie tylko pieszych, ale również kierowców. Wielu z nich pozdrawiało ten nietypowy korowód przez otwarte okna swoich aut. Grupa ta ruszyła spod Ochotniczej Straży Pożarnej, przemierzyła ulice obok budynku spółdzielni i skierowała się na spacer do Parku Jana Pawła II. Wszystko to odbyło się bez natarczywej agitacji, a jedynie w atmosferze uśmiechu i rozmów o przyszłości miasta.