Betlejem Poznańskie: jarmark bożonarodzeniowy w 3 lokalizacjach Poznania

Betlejem Poznańskie: jarmark bożonarodzeniowy w 3 lokalizacjach Poznania

W miniony weekend ruszyła trzecia już lokalizacja Betlejem Poznańskiego, czyli organizowanego w Poznaniu wielkiego jarmarku bożonarodzeniowego.

3 miejsca, szeroka oferta sprzedażowa

Najnowsza, trzecia już lokalizacja świątecznych stoisk Betlejem Poznańskiego została zaaranżowana na Arenie. Dwie już od jakiegoś czasu działające edycje wydarzenia można znaleźć na Placu Wolności i na Rynku Łazarskim. Każde z tych miejsc charakteryzuje bogata oferta gastronomiczna i sprzedażowa. Na tamtejszych stoiskach można zakupić upominki gwiazdkowe dla najbliższych, dekoracje świąteczne do ozdobienia domu, ogrodu czy stołu, a także różne rozgrzewające napoje i typowe, jarmarkowe przekąski.

Połowa grudnia to doskonały czas dla jarmarków bożonarodzeniowych  – świąteczne atrakcje królują obecnie w całej Polsce. Atrakcyjnie prezentuje się również program wydarzenia w Częstochowie.

40 wystawców, bogaty program atrakcji

W głównej lokalizacji wydarzenia, którą jest Plac Wolność, swoją ofertę produktów prezentuje ponad 40 wystawców nie tylko z Polski, ale także z kilku innych krajów europejskich. Możliwość poszperania wśród stoisk i spróbowania świątecznych smaków to tylko część bogatego programu atrakcji przygotowanych na potrzeby Betlejem Poznańskiego.

W każdej lokalizacji jarmarków organizowane są także różnego typu warsztaty i spotkania, odbywają się występy chórów i koncerty, można również wziąć udział w zabawie silent disco czy też wesprzeć zróżnicowane akcje charytatywne. Na miejscu dostępna jest również skrzynka na listy do Gwiazdora, do której wszystkie dzieci mogą wrzucać swoje wiadomości z listą wymarzonych prezentów gwiazdkowych. Dodatkowo na Placu Wolności zaaranżowana została pięknie udekorowana, rozświetlona choinka miejska oraz bezpłatna karuzela wenecka do użytku przez najmłodszych.

W programie jarmarku na najbliższy weekend, 18-19 grudnia znajdzie się silent disco, spotkanie z Balonową Wróżką i odwiedziny Mikołajów na motorach.

Świąteczna atmosfera aż do 26 grudnia

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego będzie wyjątkowa, gdyż potrwa dłużej – do 26 grudnia, co oznacza, że jarmark będzie można odwiedzać również w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Będzie to doskonała okazja do zakupów prezentowych na ostatnią chwilę oraz zmiany otoczenia po długich godzinach spędzonych przy świątecznym stole.

Dotyczyć to będzie wyłącznie głównej lokalizacji na Placu Wolności. Dwie pozostałe – na Arenie i Rynku Łazarskim – pozostaną czynne nieco krócej, bo do 19 grudnia.