Budowa Mostów Berdychowskich w Poznaniu

Budowa Mostów Berdychowskich w Poznaniu

W mieście Poznań, pomiędzy Chwaliszewem, Ostrowem Tumskim a Berdychowem, realizowany jest projekt budowy dwóch mostów. Konstrukcje te mają służyć pieszym oraz rowerzystom. Prace budowlane są w pełnym toku i niedawno doszło do istotnego momentu – połączenia obu brzegów rzeki.

Nieprzerwane działania przy konstrukcji Mostów Berdychowskich przynoszą efekty. W ostatnim okresie udało się dokonać znaczącego kroku naprzód, łącząc dwa brzegi rzeki.

– Udało nam się połączyć oba brzegi. Trwają prace nad budową mostów pieszo-rowerowych Berdychowskich. Te inwestycje mają na celu ożywienie terenów położonych nad Wartą, stworzenie dodatkowej trasy dla mieszkańców i turystów z Starego Rynku w kierunku Malty i Kampusu Politechniki Poznańskiej. W razie potrzeby, po tych mostach będą mogły przemieszczać się wozy straży pożarnej czy inne służby ratunkowe i komunalne. Zakładamy, że prace zostaną zakończone w połowie przyszłego roku – podsumował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, w swoim niedawnym wpisie na Facebooku.

Pierwszy z tworzonych mostów, który będzie przerzucony nad Wartą, ma mieć długość 167 metrów. Drugi zaś, znajdujący się nad Cybiną, ma osiągnąć długość 117 metrów.

Planowane są nie tylko budowy mostów, ale także stworzenie chodników, pochylni i schodów, a także modernizacja Wartostrady. Wszystko to ma na celu zapewnienie płynnej komunikacji z nowymi przeprawami.