Co ciekawego w Ośrodku Kultury w Luboniu

Co ciekawego w Ośrodku Kultury w Luboniu

Sprawdzamy co ciekawego przygotował Ośrodek Kultury w Luboniu. Znajdzie się coś dla dla młodszych, ale i dla tych starszych również.

Warsztaty muzyczne dla dzieci

Dokładnie 12 lipca ruszają  warsztaty muzyczne dla dzieci. Odbędą się w Ośrodku Kultury w Luboniu. Start jest 12 lipca od godziny 10.00 do 14.00.  W programie przewidziano warsztaty muzyczne pod tytułem Muzyka wokół nas. Cały program ma się składać z kilku etapów. Na początek odbędzie się rozgrzewka ruchowo-wokalna. Po tym przyjdzie czas na poznawanie dźwięków i ich źródeł. Kolejny etap to śpiewajmy razem, czyli wspólne opracowanie piosenki dziecięcej. Po wspólnym śpiewaniu przyjdzie czas na pracę z instrumentami muzycznymi. Nie zabraknie również gimnastyki i muzyki oraz zabawy rytmicznej. Kolejna atrakcja przewidziana na ten czas to  memory, który wykorzystuje mini-instrumenty przygotowane wcześniej przez prowadzącego. W zabawie chodzi o to, że dzieci muszę wyłapać różnice dźwiękowe. Na sam koniec przewidziano relaks. Koszt od jednego dziecka to 20 zł. Warsztaty to szansa dla dzieci, które chcą poznać pracę z muzyką na dalszy rozwój w tym kierunku. Na każdego malucha czeka dobra zabawa i naukę.

Wycieczka Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej

W lipcu, dokładnie 10, czyli w niedziele, zapraszamy na wycieczkę po Lubońskim Szlak Architektury Przemysłowej.
Na miejscu zostaną wyjaśnione tajemnice, te większe i mniejsze,  historii budownictwa przemysłowego. Nie zabraknie informacji o ponad 100-letnich fabrykach. Obowiązują zapisy i kolejność zgłoszeń. Maksymalnie grupa może liczyć do 15 osób. Bilet normalny kosztuje 25 zł, a za ulgowy zapłacimy 15 zł. Ulga przysługuje studentom, seniorom i dzieciom.
Warto brać udział w tego typu wycieczkach. To doskonała szansa na poznanie historii miasta, w którym się mieszka. Jest to również okażą, żeby poznać nowe osoby i przy okazji nawiązać nowe kontakty, a także wymienić się spostrzeżeniami.