Decydujące spotkanie duszpasterskie 2023

Decydujące spotkanie duszpasterskie 2023

W Sobotę, 16 września 2023 roku, Poznań zagości decydujące wydarzenie dla duszpasterzy polskiej społeczności katolickiej. XV Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, które ma na celu wprowadzenie uczestników w zagadnienia nowego Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Program ten jest wynikiem pracy Komisji Duszpasterstwa KEP i obowiązuje na lata 2023/2024.

Forum to odbędzie się pod patronatem ks. abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i przewodniczącego KEP i nosi hasło „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpocznie się ono o godzinie 9:30 Msza św. koncelebrowaną w kościele pod wezwaniem św. Rocha w Poznaniu. Jak co roku, organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich księży proboszczów oraz reprezentantów parafii, z naciskiem na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej do udziału w tym ważnym spotkaniu.

Po zakończeniu Eucharystii, w auli Centrum Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej zaplanowane są prelekcje specjalistów. Będą oni omawiać treść hasła Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który będzie towarzyszyć pracy duszpasterskiej od pierwszej niedzieli Adwentu 2023 roku. Słowo wstępne wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, natomiast wykład okolicznościowy zaprezentuje kardynał Dominik Duka OP.