Ferie zimowe w Luboniu

Ferie zimowe w Luboniu

W tym roku ferie w województwie wielkopolskim przypadają na ostatnie dni stycznia i trwają do połowy lutego. Można śmiało powiedzieć, że połowa wakacji zimowych za nami, dlatego warto przypomnieć o zasadach bezpiecznego spędzania czasu.

Zima w mieście

Wiele miejsc oferuje w tym czasie wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych. Jak co roku zimą Ośrodek Kultury w Luboniu organizuje dla dzieci półkolonie wyjazdowe. To świetna okazja, aby poznać innych rówieśników i spędzić czas na wspólnych zabawach i sportowych rozrywkach. To nie jedyne miejsce, które oferuje szereg zajęć dla dzieci w okresie przerwy zimowej. Warto szukać również takich ofert w bibliotekach miejskich czy w muzeach.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Ferie zimowe to czas zabaw na śniegu, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, aby ubierać się odpowiednio. Spędzając czas na dworze warto wybierać bezpieczne miejsca i przedmioty. Ferie to również czas wyjazdów, dlatego warto zwrócić uwagę na czynniki atmosferyczne. Zimą, szczególnie kiedy na drodze zalbegaśnieg czy lód, droga hamowania jest wydłużona. Dostosuj się do obowiązujących warunków. Przypominamy również, aby zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.