Kąpieliska w bliskiej odległości od Lubonia – gdzie warto wybrać się nad wodę?

Kąpieliska w bliskiej odległości od Lubonia – gdzie warto wybrać się nad wodę?

Lato w pełni, dlatego sezon kąpieliskowy trwa w najlepsze. Sprawdzamy, gdzie wybrać się nad wodę w pobliżu Lubonia. Warto skorzystać z okazji, bo w pobliżu naszego miasta i Poznania znajduje się wiele takich miejsc. Podpowiadamy również, jakie czekają tam atrakcje.

Kąpielisko Malta na Jeziorze Maltańskim

Jezioro Maltańskie zlokalizowane jest w Poznaniu przy ulicy Wiankowej 3. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 100 m. W sezonie miejsce to jest otwarte od 10:00 do 18:00. Znajdziemy tam wyznaczoną strefę relaksu i sportu, pomost, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na terenie kąpieliska są również toalety, przebieralnie, a także natryski. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Jest specjalna plaża i wydzielona strefa wodna. Na kąpielisko Malta jest zakaz wprowadzania zwierząt domowych.

Kąpielisko nad jeziorem Chomęcickim

Kąpielisko nad jeziorem Chomęcickim znajduje się w miejscowości Chomęcice. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 40 m. Miejsce to jest otwarte od 11:00 do 19:00. Obszar ten posiada także wydzieloną specjalną strefę rekreacji i sportu. Na kąpielisku znajdziemy również miejsce na zrobienie grilla lub ogniska. Na tym terenie dla plażowiczów dostępne są toalety i przebieralnie.  Wyznaczono także specjalne miejsce dla dzieci. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik WOPR. W to miejsce nie zabierzmy swoich pupili, jest całkowity zakaz wprowadzania zwierząt domowych. 

Kąpielisko Rusałka na Jeziorze Rusałka

Kąpielisko to znajduje się w Poznaniu przy ul. Golęcińskiej 27. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 96 m. Miejsce to jest otwarte od 10:00 do 18:00. Miejsce przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem czuwa ratownik, a w wodzie wydzielona jest specjalna strefa rekreacji. Cały teren przyjazny jest także dla dzieci. Nie wejdziemy tam ze zwierzętami domowymi. 

Kąpielisko nad jeziorem Lusowskie

Kąpielisko to znajduje się w miejscowości Lusowo przy ul. Ogrodowej. Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 66 m. Miejsce to jest otwarte w sezonie od 10:00 do 18:00. Standardowo kąpielisko jest pod opieką ratownika WOPR.  Znajdziemy tak specjalnie wyznaczoną strefę relaksu i pływania. nad jeziorem powstało również molo, z którego mogą korzystać plażowicze. Jest także specjalne miejsce wydzielone na grilla lub ognisko. Cały teren przyjazny jest dzieciom i osobom niepełnosprawny. Na miejscu znajdziemy toalety i przebieralnie. Na to kąpielisko nie można zabierać  zabrać zwierzęta domowe.