MOPR w Poznaniu poszukuje domu dla dwóch braci: Miłosza i Mateusza

MOPR w Poznaniu poszukuje domu dla dwóch braci: Miłosza i Mateusza

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Poznaniu apelują o pomoc w znalezieniu kochającej rodziny, która otworzy swoje serca i drzwi domu dla dwóch małych chłopców – Miłosza i Mateusza (pracownicy ośrodka zdecydowali się na zmianę imion dzieci, by chronić ich prywatność). Wyrażając swoje pragnienie, podkreślają, że obecność tych dzieci w domu przyniesie falę radości, a codzienność przepełniona będzie zabawą. Przekonują, że dzieci są zdolne do okazywania wdzięczności i odwzajemniania dobroci.

Opisując dzieci, pracownicy MOPR-u informują, że starszy z braci, Mateusz, ma 2 lata i 7 miesięcy, natomiast młodszy, Miłosz, ma nieco ponad rok życia. Rozwój Mateusza przebiega prawidłowo, mimo że nie nauczył się jeszcze mówić. Obaj chłopcy są na specjalnej diecie bezmlecznej. Młodszy brat, Miłosz, jest już w stanie samodzielnie siedzieć, a z pomocą dorosłego potrafi także stanąć. Wychodząc naprzeciw prawdzie, pracownicy ośrodka podkreślają, że dzieci pochodziły z domu, gdzie nie zawsze mogły liczyć na odpowiednią opiekę.

Gdy dzieci zachorowały i trafiły do szpitala, tam pozostały na stałe. Od tego czasu to miejsce stało się ich domem. Teraz jednak nadeszła chwila, gdy potrzebują prawdziwego domu i rodziny, której tak bardzo pragną.