Na dziki zachód w Luboniu

Na dziki zachód w Luboniu
fot. pixabay.com

Każdy choć jeden raz marzył w dzieciństwie o wyjeździe na dziki zachód. Dziś zdarza nam się nie dostrzegać, jak wiele do zaoferowania ma nasze miasto. Tuż za rogiem w Luboniu stoi kowbojskie miasteczko, które może przenieść na w czasie.

Z miłości do zachodu

Country Club w Luboniu powstał z inicjatywy miłośnika dzikiego zachodu. Jacek Przebierała stworzył miejsce, które do złudzenia przypomina stare westernowe miasteczko. Mieści się w nim biuro szeryfa, areszt, sklep, a nawet pub. W połączeniu ze strojami z epoki, miejsce to oczaruje niejednego niedoszłego kowboja. W tej wyjątkowej przestrzeni możemy nawet pozostać na noc, o ile nie boimy się czyhających w takich okolicach rabusiów, a wieczorem umilić sobie czas grillem i opowieściami o nieposkromionych Indianach.

Dzicy mieszkańcy

Zabudowania inspirowane westernowym miasteczkiem nie oddawałyby całego charakteru tego miejsca gdyby nie zaangażowana ekipa jego „mieszkańców”. To oni odpowiedzialni są za organizację pokazów sztandarowych umiejętności każdego kowboja jak strzelanie z bicza, okiełznanie narwanego byka czy prowadzenie pojedynków. Tuż za granicami miasteczka czają się też gotowi do najazdu Indianie.

Wystukując rytm

Czym byłby Country Club gdyby nie charakterystyczna muzyka i taniec? Każdy kowboj chce się przecież od czasu do czasu dobrze zabawić. Od kilkunastu lat w Luboniu działa również zespół tańca w stylu Western o nazwie Dallas Country. W miasteczku odbywają się więc pokazy artystyczne, a po uprzednim umówieniu również nauka podstawowych kroków. Gdy już dobrze rozgrzejemy nogi, warto udać się na naukę jazdy konnej, bo bez tego odpowiednika prawa jazdy na rozległej prerii daleko nie zajedziemy.

Na każdą okazję

Sprawnie funkcjonująca firma, jaką w rzeczywistości jest miasteczko z dzikiego zachodu, zajmuje się organizacją imprez. Obejmuje to zarówno wydarzenia na miejscu, w Luboniu, jak i w innych miastach Polski. Wesele, urodziny lub wieczór panieński mogą uświetnić wspomniane pokazy i występy artystyczne, a także nauka tańca country. Jeżeli na organizowaną imprezę chcecie wypożyczyć wyjątkowe stroje lub rekwizyty, nie musicie daleko szukać. Firma z Lubonia otwarta jest także na taką współpracę. Ta niedoceniona, czasem zapomniana atrakcja naszego miasta konkuruje z największymi ośrodkami turystycznymi i warto o niej pamiętać.