Na ulicy Świętego Marcina odbyło się uliczne kolędowanie zorganizowane przez kawiarnię Kociak

Na ulicy Świętego Marcina odbyło się uliczne kolędowanie zorganizowane przez kawiarnię Kociak

Ul. Święty Marcin w Poznaniu stała się tłem dla niecodziennego wydarzenia. Szczególnie głośno było dzięki kilkudziesięciu osobom, które śpiewały kolędy. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez lokalną kawiarnię Kociak, która znana jest z pomysłowych inicjatyw na rzecz pomocy innym.

Tym razem, celem działań kawiarni była zbiórka funduszy na organizację Wigilii dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. „Chciałbym Was serdecznie zaprosić do stworzenia dzisiaj najpiękniejszego, ulicznego kolędowania. Przed Kociakiem o godzinie 18:00 zagra i zaśpiewa na żywo kilkadziesiąt osób z Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie oraz z Orkiestry Dętej Chludowo” – mówił entuzjastycznie właściciel kawiarni Kociak. Dodatkowo podkreślił, że zebrane fundusze zostaną przekazane na Miejską Wigilię dla ubogich, a ich działanie ma na celu niesienie pomocy potrzebującym.

Uliczne kolędowanie rozpoczęło się zgodnie z planem około godziny 18. Część ulicy Święty Marcin została zamknięta na czas trwania wydarzenia, a chętnych do udziału w kolędowaniu nie brakowało.