Niemiły los 73-letniej Poznanianki: oszustwo przez internet

Niemiły los 73-letniej Poznanianki: oszustwo przez internet

W Poznaniu doszło do niepokojącego zdarzenia, które dotknęło starszą Panią. 73-letnia kobieta zgłosiła przestępstwo w Komisariacie Policji na Grunwaldzie, utraciwszy znaczną sumę pieniędzy na skutek oszustwa. Jej straty wyniosły ogółem kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzona została zwabiona przez fałszywego „doradcę”, który udawał przedstawiciela platformy inwestycyjnej. Używając fikcyjnej strony internetowej, oszust przekonywał kobietę do inwestowania w wirtualne „waluty”, obiecując szybkie zyski i bezpieczny zarobek. Przedstawiał przy tym konkretne historie innych osób, które miały rzekomo zyskać na takim podejściu.

Oszust utrzymywał kontakty z pokrzywdzoną za pomocą wielu różnych numerów telefonów i nakłonił ją do zainstalowania aplikacji umożliwiającej zdalne sterowanie komputerem. Pod pretekstem ułatwienia procesu inwestowania, oszust namówił starszą panią do podjęcia tego kroku. W efekcie, zaufawszy sprawcy, niewinna kobieta ujawniła mu swoje dane do logowania do konta bankowego.

Całe zdarzenie zostało zrelacjonowane przez sierżanta Łukasza Paterskiego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Podkreślił on, że kobieta straciła w ten sposób kilkaset tysięcy złotych.