Nieoczywiste atrakcje w Luboniu

Nieoczywiste atrakcje w Luboniu

Wakacje to doskonały czas na to, aby spędzać czas na powietrzu, ale taże wybrać się na spacer i zapoznać z pobliską okolicą. Sprawdźmy, co Luboń może zaoferować w wakacyjne dni. Będzie kino letnie, a także Wycieczka Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowym.

Wycieczka Lubońskim Szlaki Przemysłowym

W lipcu po długiej przerwie wróciliśmy na Luboński Szlak Architektury Przemysłowej. I choć kolejna wycieczka odbędzie się dopiero 18 września 2022 roku, to warto wcześniej samodzielnie dowiedzieć się więcej na ten temat.  Każdy chętny może skorzystać z wycieczki i poznać pobliskie obszary, które związane były z przemysłem. Zapisywać można się telefonicznie pod nr 618130072. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Po telefonicznym wpisaniu się na listę należy uiścić opłatę na konto Ośrodka w wysokości 25 zł bilet normalny i 22 zł bilet ulgowy (dzieci, studenci, seniorzy). Warto wiedzieć, że dzieci szkolne mogą brać udział w wycieczce pod opieką dorosłych, jednak nie mogą wejść do Hali Poelziga (ostatni punkt wycieczki).

Kino letnie

Urząd miasta po raz kolejny zaprasza na kino letnie. Tym razem scena znajduje się przy ulicy Rzecznej. Na kino letnie zapraszają 23.07 o godzinie 21:30. Na ekranach zobaczymy film zatytułowany Najmro. Kocha, kradnie, szanuje. Film inspirowany historią Zdzisława Najmrodzkiego, czyli króla złodziei mistrza ucieczek. Mężczyzna aż 29 razy wymykał się pościgom, uciekał z konwojów lub zakładów penitencjarnych. W rolach głównych występują Dawida Ogrodnika, Roberta Więckiewicza, Jakuba Gierszałę. Warto zabrać uśmiech i towarzysza. W wakacyjny wieczór nie ma nic przyjemniejszego niż wspólny seans pod gołym niebem. 

Zapraszamy!