Nowa organizacja ruchu na ulicy Nad Wierzbakiem

Nowa organizacja ruchu na ulicy Nad Wierzbakiem

Dowiedzieliśmy się o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Nad Wierzbakiem. Zwrócono uwagę, że słupek drogowy na tej ulicy został przeniesiony na nową lokalizację i funkcjonował tam niecałą dobę. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na ten temat od Miejskiego Inżyniera Ruchu, bo to on zlecił przeniesienie słupka.

Marek Nowocień z Miejskiego Inżynierii Ruchu udzielił nam wyjaśnień. Słupek na ulicy Nad Wierzbakiem, znajdujący się przed przejściem dla pieszych, jest elementem nowych rozwiązań organizacyjnych mających na celu umiarkowanie intensywności ruchu drogowego. Dodatkowo, te zmiany mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Nowe rozwiązania dotyczą przede wszystkim obszaru skrzyżowania z ulicą Drzymały oraz sąsiadującego z nim przejścia dla pieszych.

Nowocień dodał, że słupek blokujący postawiony na wyspie drogowej uniemożliwia kontynuowanie jazdy na wprost wewnętrznym pasem ruchu na ulicy Nad Wierzbakiem, który jest przeznaczony do skrętu w lewo w kierunku ulicy Drzymały. Od teraz ta manewr będzie możliwy tylko podczas specjalnej fazy sygnalizacji świetlnej i z dedykowanego pasa ruchu. Słupek ten dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia dla pieszych, które wcześniej przecinało cztery pasy ruchu. W sytuacji awarii sygnalizacji świetlnej, słupek zapewnia pieszym bezpieczne miejsce schronienia i ułatwia przekroczenie jezdni.