Pałac w Bożkowie na sprzedaż

Pałac w Bożkowie na sprzedaż

Obiekt ten należy do najpiękniejszych pałaców na Dolnym Śląsku. Obecnie jest na sprzedaż. Wszystko dlatego, iż z biegiem lat obiekt niszczeje. To jedno z najważniejszych miejsc Ziemi Kłodzkiej. Właściciel postanowił wystawić budynek na sprzedaż.

Zamieszkać w miejscu jak z bajki

Obiekt ma ogromny potencjał. Również dzięki terenom, które znajdują się wokół niego. Dla osób, które mają doświadczenie w inwestowanie w tego typu obiekty, z pewnością to świetna okazja. Tym bardziej, iż cena jest naprawdę przystępna. Jego obecny właściciel życzy sobie za obiekt 6 700 000 złotych. Co, w przeliczeniu na powierzchnię budynku, daje kwotę około 930zł/1m2.

Najwięcej pracy czeka na zewnątrz

Jak przyznaje jego właściciel, najwięcej pracy trzeba włożyć przede wszystkim w fasadę budynku. Obecny pałac powstał na szkielecie obiektu z 1787 roku. Swój obecny wygląd zawdzięcza przebudowie, która miała miejsce w 1870 roku. Wnętrze obiektu jest w dobrym stanie. Na uwagę zasługuje duża ilość elementów drewnianych, czy też piękna klatka schodowa. Można znaleźć w jego wnętrzu rzeźby oraz sztukaterię. Wnętrza pałacu to powierzchnia około 2.5 tys. metrów2.

Wokół pałacu znajduje się park o powierzchni 3ha.