Pożary traw w Poznaniu

Pożary traw w Poznaniu

W niedzielne popołudnie, na stadionie Lecha Poznań odbywa się spotkanie piłkarskie z drużyną Legii Warszawa. Fani futbolu z Warszawy już zaczęli zapełniać miasto Poznań. Niepokojące informacje o pożarach traw w pobliżu stacji kolejowych Poznań Franowo oraz Poznań Starołęka pojawiły się około 14-tej.

Sytuację potwierdzili strażacy, którzy przyznali, że zdarzenia miały miejsce po godzinie 14-tej. Jeden ze zgłoszeń dotyczył obszaru w pobliżu stacji Franowo, gdzie na ratunek zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Dwa z nich nadal pracują na miejscu, walcząc z żywiołem. Drugi pożar miał miejsce nieopodal stacji Starołęka. Tamtejsze działania ratownicze zostały już zakończone i jednostki wracają do bazy – relacjonuje dyżurny straży pożarnej Wielkopolski.

Pomimo starań strażaków, oficjalnie nie udało się ustalić co było przyczyną wybuchu pożarów. W sieci zawrzało od spekulacji, że pożary mogły być efektem podróży kibiców Legii Warszawa do Poznania. Według tych przypuszczeń, zapalone race wyrzucone z okien pociągu mogły zapalić trawę. Policja jednak nie potwierdza tej hipotezy. Sprawa jest obecnie poddawana śledztwu.