Prognoza pogody dla Lubonia na dzień 8 września 2023

Prognoza pogody dla Lubonia na dzień 8 września 2023

Przed nami niezaprzeczalnie upalna doba. W najwcześniejszych porannych godzinach, około czwartej nad ranem, termometry pokażą najniższą temperaturę w ciągu dnia, wynoszącą 13 stopni Celsjusza. Od tego momentu odczuwalna ciepłota będzie się stopniowo zwiększać – już około godziny siódmej powinniśmy odczuć wzrost temperatury o jeden stopień.

Najwyższą temperaturę – aż oszałamiające 28 stopni Celsjusza obiecują nam termometry o godzinie szesnastej. Możemy spodziewać się, że uczucie gorąca będzie nawet nieco intensywniejsze, o jeden stopień wyższe niż rzeczywista temperatura. Z nastaniem wieczora temperatura powoli zacznie opadać, osiągając wartość 19 stopni Celsjusza o godzinie 22:00.

Nie musimy obawiać się chmur na niebie, prognozy zapowiadają słoneczną aurę. Piątek jest kolejnym dniem, kiedy możemy spodziewać się braku opadów deszczu. Wiatr od strony południowo-wschodniej będzie wiał ze słabą prędkością 9 km/h. Należy jednak pamiętać, że w godzinach od czternastej do piętnastej możemy spodziewać się najmocniejszych podmuchów wiatru, które mogą osiągnąć prędkość do 25 km/h.