Rusza kolejna akcja sadzenia drzew w Lesie Nowożeńców pod Luboniem

Rusza kolejna akcja sadzenia drzew w Lesie Nowożeńców pod Luboniem

W jedynym w swoim rodzaju Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych Nadleśnictwa Babki, około 40 kilometrów pod Luboniem – rusza kolejna już edycja akcji sadzenia drzewek okolicznościowych. Każdy, kto jest zainteresowany może włączyć się do tej inicjatywy i dzięki temu wesprzeć program zazieleniania oraz zalesiania okolic, a równocześnie upamiętni w ten sposób ważne, prywatne wydarzenie w swoim życiu.

Nietypowa pamiątka ślubu

W dniu 9 kwietnia w tzw. Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych, który zlokalizowany jest na Zwoli pod Zaniemyślem, około 40 kilometrów od Lubonia, zorganizowana zostanie kolejna już edycja inicjatywy sadzenia pamiątkowych drzew. Jak zwykle każdy, kto zgłosi się do akcji będzie mógł samodzielnie posadzić drzewko, które upamiętni ważne wydarzenie w jego życiu. Szczególną popularnością wśród honorowanych okoliczności cieszy się niedawny ślub, ale może być to dowolne, radosne zdarzenie, które chce się uczcić w nietypowy sposób.

Każde zasadzone w ten sposób drzewo zostaje oznaczone na mapie Nadleśnictwa Babki i opatrzone zdjęciem, co pozwala z łatwością odnaleźć je w kolejnym sezonie, by sprawdzić jak rośnie i zmienia się. Każda z sadzonek otrzymuje również specjalny certyfikat, a także stawiania jest obok niej tabliczka okolicznościowa, na której widnieje informacja na temat intencji.

Warto już teraz wybrać się do Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych, by zobaczyć jak bardzo urosły drzewka zasadzone w minionym, 2021 roku.

200 nowych dębów

Planowo podczas tegorocznej akcji Nadleśnictwa Babki zasadzonych zostanie około 200 nowych dębów. Każdy z nich poświęcony zostanie innej, ważnej dla kogoś okoliczności.

Udział w akcji jest płatny – konieczne jest uiszczenie opłaty za wykonanie tabliczki pamiątkowej z grawerowaniem w wysokości 73,80 zł. Jej wzór jest zunifikowany dla wszystkich, ale zgłaszający mają wpływ oczywiście na zawarty na niej tekst, a także jego font (rodzaj czcionki, pogrubienie lub kursywę).

Zapisy do wzięcia udziału w inicjatywie sadzenia drzewek okolicznościowych już się rozpoczęły, a lista na ten sezon zostanie finalnie zamknięta w dniu 25 marca. W swoim zgłoszeniu, które należy wysłać na adres: [email protected], należy umieścić krótki opis okoliczności, z okazji której chciałoby się zasadzić drzewo.