Świąteczna kraina w Deli Park: moc atrakcji na okres ferii zimowych

Świąteczna kraina w Deli Park: moc atrakcji na okres ferii zimowych

Deli Park to rodzinny park edukacyjno-rozrywkowy, który znaleźć można przy drodze krajowej nr 5, na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego. To miejsce, w którym nauka spotyka się z dobrą zabawą i rodzinną atmosferą.

Atrakcje dla całej rodziny

Park ma w sumie powierzchnię 60.000 metrów kwadratowych i działa od 2014 roku. Na odwiedzających czekają tam najróżniejsze atrakcje, gdyż miejsce to nie ma jednego motywu przewodniego. Na terenie Deli Park działa m. in. Park Miniatur, w którym znajdują się mini wersje znanych budowli z całego świata. Można tam zobaczyć wiernie oddane repliki najsłynniejszych, światowych lokalizacji, jak Stonehenge, Wieża Eiffla, Empire State Building, Ratusz w Poznaniu, Mount Rushmore, Taj Mahal czy Statua Wolności. Wszystkie mini konstrukcje wykonano z dbałością o detale.

W parku można również zobaczyć modele zwierząt prehistorycznych, żyjących na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego w epoce lodowej. Znajdują się tam realistycznych rozmiarów modele zwierząt takich, jak tygrys szablozębny, jeleń olbrzymi, nosorożec włochaty, tur czy mamut włochaty wraz z planszami edukacyjnymi. Działa tam również ekspozycja Gigantyczne Owady. Wielkopolski Park Narodowy stanowi dom dla około trzech tysięcy gatunków owadów, w tym wielu chronionych, a na wystawie można stanąć oko w oko z jelonkiem rogaczem czy koziorogiem dęboszem w powiększonej skali.

Mali i duzi pasjonaci fauny mogą również zajrzeć do mini zoo, gdzie spotkają zarówno zwierzęta domowe, jak i alpaki czy lemury. Na najmłodszych czeka także interaktywny plac zabaw, park dmuchańców, mini park linowy i piaskownica. Uwagę zwraca również Krokodyl, czyli drewniany plac zabaw z ukrytymi przejściami, mini labiryntem, ściankami wspinaczkowymi i zjeżdżalniami. Wśród innowacyjnych atrakcji dla całej rodziny warto również wspomnieć o podniebnej eko wiosce – pierwszym takim miejscu w całej Polsce.

Eko wioska to system zawieszonych na drzewach mostów, tarasów widokowych i domków. Pozwala to poznać Wielkopolski Park Narodowy z zupełnie nowej perspektywy. Co istotne, jest to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek czy kondycję, gdyż spacer ten nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności sportowych. Deli Park dopełnia bogata oferta gastronomiczna i pole piknikowe, gdzie w czasie pięknej aury pogodowej można zrelaksować się na zielonej trawie.

Świąteczny program rozrywkowy

Specjalnie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w Deli Park przygotowano świąteczny program atrakcji. Mali i duzi mogą zajrzeć do szopki bożonarodzeniowej z żywymi zwierzętami. Na najmłodszych czekają również seanse świątecznych bajek wyświetlanych techniką laserową. Warto wybrać się również na świetlny spacer, który odbywa się po zmroku, a na jego trasie podziwiać można efektowne iluminacje i instalacje świetlne. Na weekendy zaplanowano jeszcze więcej rozrywki: pokazy video mappingu, show laserowe, demonstracje rzeźbienia w lodzie i spektakle w tematyce świątecznej. Ofertę atrakcji świątecznych dopełnia bogata oferta warsztatowa, np. z robienia bombek czy pisania listów do św. Mikołaja oraz sklepik świąteczny.

Świąteczna Kraina w Deli Park potrwa do 31 stycznia 2022 roku. Miejsce to można odwiedzać codziennie w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz do 21:00 w piątki i soboty. Czas pobytu na terenie parku jest nieograniczony.

Cennik biletów (zmienny w zależności od sezonu):

Bilet normalny: 39 zł

Bilet ulgowy: 34 zł

Bilety Rodzinne:

2+1: 101 zł

2+2: 116 zł

2+3: 140 zł