Świętowanie patronalne w Poznańskiej Katedrze pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego

Świętowanie patronalne w Poznańskiej Katedrze pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego

Arystokracja Kościoła katolickiego z Polski, pod przewodnictwem Arcybiskupa Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusza Apostolskiego w naszym kraju, zbierze się w Poznaniu, aby uczcić Świętych Apostołów Piotra i Pawła podczas uroczystości patronalnych. Będzie to pierwszy raz, kiedy ten wysoki rangą duchowny będzie kierował celebracją liturgiczną w archidiecezji poznańskiej.

Głównym punktem wydarzenia będzie Msza św., którą poprowadzi sam Nuncjusz Apostolski. Ceremonia odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, o godzinie 10:00 rano w poznańskiej katedrze, położonej na malowniczym Ostrowie Tumskim.

Nie mniej ważnym elementem obchodów będą nieszpory, które odprawione zostaną dzień wcześniej, 28 czerwca, o godzinie 18:00. W trakcie tej uroczystości planowane jest wręczenie odznaczeń Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis (Wielce Zasłużony dla Archidiecezji Poznańskiej). Dodatkowo podczas nieszporów zostanie wygłoszone posłanie oraz udzielone błogosławieństwo dla wolontariuszy, którzy ruszają na misje zagraniczne.

Arcybiskup Stanisław Gądecki, w ramach uroczystości ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, postanowił również wręczyć Nagrody za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej.