Tragiczne wydarzenia w Dzień Dziecka: dramatyczne interwencje personelu w oddziale psychiatrycznym dla młodzieży

Tragiczne wydarzenia w Dzień Dziecka: dramatyczne interwencje personelu w oddziale psychiatrycznym dla młodzieży

Dzień Dziecka, który powinien być pełen radości i beztroski, w szpitalu HCP w Poznaniu na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i nastolatków, zamienił się w koszmarnie traumatyczną sytuację. Szokujące dowody opowiadają o tym, jak jedna z pacjentek była brutalnie traktowana przez pracowników szpitala, którzy rzucali nią i szarpali na łóżku, a wszystko to działo się na oczach innych młodych pacjentów. Po tej niepokojącej interwencji 1 czerwca, wielu młodych pacjentów niespodziewanie zostało wypisanych z oddziału.

Eliza, matka jednej z młodych pacjentek poznańskiego Centrum Medycznego HCP, dzieli się przerażającym doświadczeniem swojej córki: „Moja córka zaczęła krzyczeć i wiać. Twierdzi, że nigdy tego nie zapomni. To był zwierzęcy krzyk”.

Eliza oraz dwie inne matki pacjentów postanowiły podnieść alarm i opowiedzieć o traumatycznych wydarzeniach, które miały miejsce 1 czerwca. Tego dnia nastąpiło buntowanie pacjentów oddziału, którzy byli świadkami brutalnej interwencji personelu medycznego.

Matka 17-letniej dziewczyny, na której przeprowadzono interwencję, opisuje sytuację swojej córki: „Z relacji córki wynika, że miała atak emocjonalny. Uderzała w ścianę, ale potem się uspokoiła i porozmawiała z panią Kasią ze szpitala. Była spokojna, mimo to personel szpitala podjął decyzję o zastrzyku uspokajającym”.