Turniej w Mölkky 23-go października

Turniej w Mölkky 23-go października

Mistrzostwa odbywają się w Sportotece w Puszczykowie. Obiekt mieści się przy ulicy Sportowej 2. Turniej będzie miał charakter drużynowy. Chociaż informacja o dacie jego rozegrania, jak też możliwości zapisów pojawiła się stosunkowo niedawno, liczba drużyn, które mogą wziąć udział niemal jest pełna. Pozostało zaledwie 5 miejsc, ale już tylko dla drużyn z Puszczykowa. Pozostaje drużyny, które zapiszą się do udziału w Turnieju, trafią na listę rezerwową. Zgłoszenia można przesyłać poprzez link: https://forms.gle/XU5Rmc7BvQrqZ7aj6

Zapisy można przesyłać do dnia 18-go października. Natomiast losowanie drużyn odbędzie się 20 i 21 października. Limit drużyn wynosi 32 zespoły. Udział w Mistrzostwach jest bezpłatny.

Czym właściwie jest Mölkky

Jest to, z pozoru prosta gra, a przynajmniej takie są jej zasady. To doskonała forma rozrywki dla dzieci, jak również osób starszych. W grze liczy się przede wszystkim celność, ale istotne jest także podejście taktyczne oraz łut szczęścia.

Do gry używa się drewnianego zbijaka. Zawodnik celuje w nim w kręgle, które są ponumerowane. Główny cel gry to zdobycie 50 punktów. Nie mniej, nie więcej, a dokładnie pięćdziesiąt. I należy być bardzo uważnym. Jeśli któraś z drużyn przekroczy 50 punktów, wraca do poziomu 25 punktów.

Jest to stosunkowo nowa gra, która powstała kilkanaście lat temu. Wzorowana jest na grze fińskiej. W krótkim czasie Mölkky zdobyło międzynarodową sławę. Co roku w Finlandii organizuje się mistrzostwa świata.

Mölkky składa się z dwunastu kręgli, z których każdy jest ponumerowany od 1 do 12. Kręgle wykonuje się z drewna brzozowego. Dzięki dużej stabilności, w Mölkky można grać nawet na nierównym terenie. W standardowych zestawach dostępne jest także drewniany zbijak. Dodatkowo, często gry dostępne w sklepach wyposażone są w skrzynkę na kręgle, czy notes do zapisywania wyników. Osoby, które są zainteresowane tym, w jaki sposób wyglądają rozgrywki w Mölkky będą mieć taką możliwość przy okazji najbliższych mistrzostw Puszczykowa.