Wybuch pożaru w mieszkaniu na ulicy Poznańskiej w Kaliszu

Wybuch pożaru w mieszkaniu na ulicy Poznańskiej w Kaliszu

Dramatyczne sceny rozegrały się 18 czerwca, kiedy to w jednym z budynków zlokalizowanych przy ulicy Poznańskiej, doszło do wybuchu ognia. Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia około godziny 12:00, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, natychmiast podjęła interwencję.

Zgłoszenie o płomieniach buchających ze środka mieszkania, które znajduje się blisko skrzyżowania z ulicą Rycerską, spowodowało momentalną reakcję strażaków. Dyżurny bez wahania skierował na miejsce zdarzenia pięć zespołów, zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród nich była również grupa operacyjna dowodzona przez Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu.

Po przybyciu na miejsce dramatycznego wydarzenia, potwierdzono obecność pożaru w jednym z mieszkań. Bez zbędnej zwłoki strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Zastosowano prądy wody w natarciu, co pozwoliło szybko zapanować nad sytuacją – mówi mł. asp. Jakub Pietrzak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Na miejscu zdarzenia obecne były również służby policyjne oraz pogotowie energetyczne. Na szczęście, pomimo groźby pożaru, nie odnotowano żadnych ofiar. W chwili wybuchu ognia mieszkanie było puste, co oznacza, że żaden z lokatorów nie ucierpiał w wyniku tego nieszczęśliwego incydentu.