Wycieczka z przewodnikami "PoPoznaniu" do Lubonia i Żabikowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Wycieczka z przewodnikami "PoPoznaniu" do Lubonia i Żabikowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Dzisiejsza wycieczka, którą poprowadzili przewodnicy z „PoPoznaniu”, to już cykliczna impreza przybierająca na popularności wśród mieszkańców Poznania i okolic. Tym razem zaprosili oni do wspólnego odkrywania uroków Lubonia i Żabikowa.

Wycieczka zatytułowana „Sąsiedzi Poznania cz. 9 Luboń-Żabikowo” rozpoczęła się również tym razem od przystanku autobusowego Puszkina w Luboniu kierując się w stronę centrum. Jej zakończenie nastąpiło na Placu Bojanowskiego, dokładnie przy Kościele św. Barbary.

Dwa spacery, które miały miejsce o godzinie 9.00 oraz 12.00, zgromadziły liczne grono osób zainteresowanych lokalną historią i atrakcjami – pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Podczas wycieczki zwiedziliśmy takie miejsca jak Park Papieski, Miejską Bibliotekę oraz Szkołę Podstawową nr 2, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej na temat historii szkolnictwa w Luboniu.

Następny przystanek na naszej trasie to budynek Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Kościuszki 51. Na tym miejscu znajdował się niegdyś obóz pracy. W dalszym ciągu wycieczki, uczestnicy mieli okazję zobaczyć również Obóz Karno-Śledczy znajdujący się przy ulicy Niezłomnych. Cała wycieczka dobiegła końca na Placu Bojanowskiego, przy malowniczym Kościele Świętej Barbary.