Wysoki wskaźnik interwencji na podstawie monitoringu miejskiego od początku roku

Wysoki wskaźnik interwencji na podstawie monitoringu miejskiego od początku roku

Z odnotowanych przez operatorów monitoringu miejskiego zdarzeń od początku roku, blisko 800 przypadków zasługiwało na interwencje ze strony straży miejskiej, policji lub innych służb. Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy straży miejskiej, szczególnie podkreślił zaangażowanie nieletnich w niektóre z tych incydentów.

Podane informacje wskazują, że największa liczba incydentów – ponad 200 – dotyczyła zakłócania porządku publicznego. W ruchu drogowym wystąpiły 171 zagrożeń, natomiast zanotowano ponad 160 awarii technicznych. Ponadto przeszło 150 interwencji było powiązanych z ochroną środowiska i zarządzaniem odpadami.

Piwecki relacjonował również interesujący przypadek dwóch młodych chłopaków na hulajnogach obserwowanych na początku roku. Wówczas dewastowali oni elewację i tablice informacyjne w przejściu podziemnym u zbiegu ulic Wierzbięcice i Niezłomnych. Po ich zauważeniu interwencja została anulowana, gdyż chłopcy wsiedli do tramwaju i zniknęli z pola widzenia. Wkrótce jednak, operator rozpoznał ich ponownie w tym samym miejscu, dokonujących podobnej dewastacji. Tym razem reakcja była natychmiastowa – na miejsce szybko przybyła policja oraz rodzice nieletnich. Policja podjęła dalsze działania w tej sprawie.