XXVII. Kórnickie Spotkania z Białą Damą

XXVII. Kórnickie Spotkania z Białą Damą

Do Kórnika, około 25 kilometrów pod Luboniem, powracają tradycyjne Kórnickie Spotkania z Białą Damą. Będzie to już 27. edycja tego wielkiego święta gminy.

 

Koncerty i pokazy rzemieślnicze

Kórnickie Spotkania z Białą Damą po przerwie powracają do harmonogramu imprez gminy Kórnik. Wydarzenie zaplanowano na weekend 11 i 12 czerwca. Jakie atrakcje czekać będą na odwiedzających?

Na tamtejszej scenie swój muzyczny repertuar zaprezentuje lokalna grupa – Kórnicka Orkiestra Dęta. Będzie można spodziewać się również występu Chóru Żeńskiego KOK, a ZPiTZK Władysie zaprezentuje poznański folklor miejski. W programie wydarzenia znajdą się również pokazy tańca baletowego zaprezentowane przez dzieci oraz liczne demonstracje i warsztaty rzemiosła artystycznego. Będą za nie odpowiedzialne szkoły z Kórnika oraz lokalne stowarzyszenia kulturalne.

Scenę ubarwią również duże koncerty – na sobotę, 11 czerwca zaplanowano występ znanego i lubianego zespołu – Budki Suflera. Wcześniej zagra natomiast Formacja Komodo. Z kolei w niedzielę, 12 czerwca przed publicznością zaprezentuje się Viki Gabor – finalistka drugiej edycji The Voice Kids oraz zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

 

Zbiórka charytatywna i ogłoszenie Białej Damy

Ciekawą akcję stanowić będzie również artystyczny happening – na żywo przez artystę Tomasza Akusza tworzony będzie kreatywny obraz, który następnie zostanie zlicytowany. Dodatkowo podczas wydarzenia prowadzona będzie charytatywna zbiórka pieniężna na rzecz mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Na miejscu pojawią się również liczne stoiska gastronomiczne oraz sprzedażowe, gdzie zakupić będzie można różne pamiątki, drobne upominki, prace rzemieślnicze i dzieła sztuki. Tradycyjnie całe wydarzenie zwieńczy ujawnienie nowej Kórnickiej Białej Damy na rok 2022, która przez cały nadchodzący rok będzie „rządzić” miastem i jego mieszkańcami.