Za kilkaset milionów powstanie nowoczesny kompleks szkoleniowy na poligonie Biedrusko

Za kilkaset milionów powstanie nowoczesny kompleks szkoleniowy na poligonie Biedrusko

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zapowiada realizację projektu inwestycyjnego wartego kilkaset milionów złotych. Właśnie na terenie poligonu w Biedrusku, mają powstać nowoczesne obiekty szkoleniowe. Zgodnie z przewidywaniami, całość prac ma potrwać od 3 do 5 lat.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, planowane ośrodki edukacyjne staną się unikalnym miejscem na mapie Polski. To właśnie tam będą odbywały się specjalistyczne szkolenia dla załóg czołgów Abrams i K2.

Według zapowiedzi, w ramach inwestycji powstanie m.in. blok szkoleniowy z wyposażeniem w zaawansowane symulatory. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie praktycznej nauki obsługi czołgów. Dodatkowo, planowane są budowy nowej bazy koszarowej oraz garażowo-remontowego ośrodka dostosowanego do obsługi czołgów amerykańskich i koreańskich.

Mjr Marcin Mrugalski, szef sekcji logistyki CSWL, w rozmowie z PAP podkreślił istotność tych inwestycji. Jak zaznaczył, są one konieczne z uwagi na specjalistyczne wymagania czołgów Abrams.

Jacek Czernicki reprezentujący CSWL, cytowany przez PAP, poinformował, że jeszcze w tym roku odbędzie się przetarg na budowę hal namiotowych dla czołgów Abrams. Te mają trafić do Polski w najbliższym czasie. Całość inwestycji planuje się finalizować nie później niż w 2025 roku.