Zawirowania w Teatrze Nowym – oskarżenia o manipulacje finansowe i reakcja dyrektora

Zawirowania w Teatrze Nowym – oskarżenia o manipulacje finansowe i reakcja dyrektora

W Poznaniu, grupa artystów tworzących część składu Teatru Nowego, nazywających się „sygnalistami”, obarcza dyrekcję, na czele z Piotrem Kruszczyńskim, odpowiedzialnością za nieprawidłowości finansowe. Dyrektor Teatru jednak stanowczo odrzuca te zarzuty, przekonując, że nie doszło do żadnych manipulacji. Ze swej strony zdecydowała się zainterweniować Alina Czyżewska – znana aktywistka, która wystosowała pismo do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o podjęcie działań w tej sprawie.

Przypomnijmy, że o tych wydarzeniach informowaliśmy już wcześniej. Grupa „sygnalistów” to pewna część pracowników Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego, którzy wystosowali list do Aliny Czyżewskiej, w którym wyrażali swoje obawy co do sytuacji w teatrze. Aktywistka postanowiła odpowiedzieć na to wezwanie poprzez publikację na Facebooku, w której wytykała dyrektorowi różne zachowania nielicujące z jego funkcją. W tym momencie jednak historia zaczyna nabierać tempa.

Odpowiedź na zarzuty przyszła w postaci listu napisanego przez pracowników Teatru Nowego, który został opublikowany na oficjalnej stronie instytucji. W swoim piśmie zdecydowanie odrzucili oni twierdzenia aktywistki, zaprzeczając jakoby dyrektor Kruszczyński dopuścił się manipulacji czy fałszowania informacji. Krytykowano również Czyżewską za opieranie swoich oskarżeń na rzekomo niezweryfikowanych informacjach.