Zdarzenie na stacji PKP w Poznaniu: atak nożownika na przechodnia

Zdarzenie na stacji PKP w Poznaniu: atak nożownika na przechodnia

Po południu, w sobotę, na poznańskiej stacji PKP, doszło do dramatycznego wydarzenia. Około 16:00 znajdujący się tam bezdomny mężczyzna zaatakował nożem jednego z przechodniów, powodując u niego ranę ręki.

Informacje początkowe o tym incydencie podał rzecznik policji w Poznaniu, Andrzej Borowiak. Z jego relacji wynika, że to sam poszkodowany zgłosił na posterunek policji fakt, że padł ofiarą agresji. Bezpośrednio po zawiadomieniu na miejsce przyjechało kilka radiowozów.

Świadkowie zdarzenia zgodnie twierdzą, że do ataku doszło na peronie numer 9.

Rzecznik policji dodał jednak, że tożsamość sprawcy nadal pozostaje nieznana. „Zwrócił się do nas mężczyzna, twierdzący, iż został zaatakowany przez innego mężczyznę, najprawdopodobniej bezdomnego, który naciął mu skórę na ręce nożem. Mężczyzna zgłaszający był silnie pijany. Tożsamość sprawcy nie jest jeszcze ustalona” – powiedział nam mł. insp. Andrzej Borowiak.

Borowiak dodał również, że ze względu na stan upojenia alkoholowego zgłaszającego, złożył on jedynie oświadczenie. Na jego podstawie sporządzono notatkę służbową, po czym poszkodowany wrócił do domu. „W poniedziałek ma się pojawić i złożyć bardziej szczegółowe zeznanie. W międzyczasie postaramy się ustalić, czy miejsce, w którym doszło do incydentu, jest monitorowane” – powiedział rzecznik.