Złoty piasek w Luboniu

Złoty piasek w Luboniu
fot. pixabay.com

Ruszyła w najlepsze plaża miejska w Luboniu. Jeśli nie masz czasu na dalekie podróże w te wakacje albo wolisz cieszyć się lokalnymi atrakcjami, twórcy tego miejsca wypoczynku i zabawy serdecznie zapraszają do korzystania z wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni do relaksu we własnym mieście.

Właściwie przygotowana

Specjalnie przygotowana infrastruktura na plaży miejskiej w Luboniu stwarza warunki do aktywnego wypoczynku oraz spokojnego korzystania ze słonecznych promieni. Aż do końca sierpnia plaża funkcjonować będzie od 16:00 do 21:00 od poniedziałku do czwartku. Natomiast w weekend, zaczynający się dla urlopowiczów już w piątek, na plażę wybrać się będzie można już o 9:00 rano. Poza czystym piaskiem możemy się na niej cieszyć bezpłatną wypożyczalnią tego, co większość Polaków każdego ranka transportuje z hotelu na pobliską plażę. W Luboniu bezpłatnie wypożyczymy nie tylko leżaki i parasole, ale też zabawki do piasku dla dzieci albo książkę. Na straży dobrej zabawy przez cały czas stać będzie animator. Ponadto w wybranych dniach i godzinach na plaży miejskiej odbywać się będą zajęcia dla dorosłych i dzieci.

Nie dla ograniczeń

Koniec z trudem parkowania w pobliżu wakacyjnych atrakcji. W Luboniu zadbano o to, by w okresie wypoczynku otwarto dodatkowy parking. Nawet z najodleglejszych zakątków Lubonia możecie więc dojechać bez przeszkód i szybko poczuć się w niczym w ciepłych krajach.

Nie podróżujesz, bo twój czworonóg ma problem z dostaniem się na plażę? Na tej miejskiej w Luboniu znajdzie dla siebie wygodne miejsce. Specjalnie dla naszych futrzastych przyjaciół przygotowana została żółta strefa wraz z zacienionym fragmentem plaży. O dobre samopoczucie i odpowiednie nawodnienie czworonogów także czuwać będzie obecny na miejscu animator, który zapewni dostęp do wody dla psów.

Pełna obsługa

Chętnie udałbyś się na plażę tuż po pracy, ale jesteś zbyt zmęczony, by funkcjonować bez kawy? Także o napoje i drobne przekąski zadbano na plaży miejskiej. Tuż obok stanął Food Truck Łejery, czyli urocza wakacyjna lodziarnia na kółkach. Oprócz lodów własnej produkcji, które z pewnością ucieszą dziecięce podniebienia, kupisz tu najodpowiedniejszą na ciepłe dni mrożoną kawę lub chłodną lemoniadę. Leżak lody i zasłużony odpoczynek — znacie lepszy plan na wakacyjne popołudnie?

Aktywnie i różnorodnie

Plaża miejska w Luboniu to miejsce nie tylko dla tych, którzy marzą o chwili lenistwa. Boisko do gry w siatkówkę zapewni aktywny wypoczynek. Kto wie, być może podczas towarzyskiego meczu poznasz też swoich sąsiadów. Nie masz piłki? Nic nie szkodzi, ją także wypożyczysz u plażowego animatora. Jeśli natomiast kusi Cię wodny nurt, dobrą opcją będzie skorzystanie z oferty wypożyczalni kajaków. Zorganizowana przez firmę Żegluga Retro szeroka oferta wypadów na środek wody skusi nawet tych najbardziej wymagających. W przystani czekają na śmiałków kajaki i łodzie z silnikiem spalinowym, które wypożyczyć można do spokojnego pływania w okolicy plaży lub wybrać się na dłuższą wycieczkę do Poznania lub Czerwonaka.