Zmarły fotograf Igor Drozdowski: Wielka strata w świecie polskiej fotografii

Zmarły fotograf Igor Drozdowski: Wielka strata w świecie polskiej fotografii

Z wielkim żalem informujemy o śmierci Igora Drozdowskiego, którą rodzina potwierdziła 24 stycznia. Ten ukochany Mąż, Ojciec i Syn stracił walkę z chorobą, która go dotknęła. Ceremonia pożegnania Igora odbędzie się 2 lutego. Msza Święta ku jego pamięci rozpocznie się o godzinie 10:30 w Kościele pw. Bożego Ciała na ul. Krakowskiej. Następnie, ceremonia pogrzebowa zostanie przeprowadzona o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej na Miłostowie, przy ul. Warszawskiej w Poznaniu – taką smutną wiadomość przekazała rodzina znakomitego fotografa.

Wynikiem naszych wcześniejszych doniesień była informacja o koncercie charytatywnym zorganizowanym dla Igora, który odbył się w październiku ubiegłego roku. Podczas tego wydarzenia zebrano środki na leczenie artysty, który borykał się z glejakiem mózgu.

Igor Drozdowski był rodowitym Olsztyniakiem, jednak większość swojego życia spędził w Poznaniu – przez ponad 30 lat miasto to było jego domem. Tutaj ukończył studia, a następnie z pasją poświęcił się fotografii. Igor Drozdowski miał na swoim koncie realizacje sesji zdjęciowych w wielu miastach na świecie, w tym: Los Angeles, Paryżu, Seulu, Sankt Petersburgu, Szanghaju czy Mediolanie. Był stałym i akredytowanym fotografem na konkursach Miss Polski oraz Miss Supranational. Polskie i światowe modelki z dumą prezentowały w swoich portfolio jego prace. W kraju, jego zdjęcia były publikowane w popularnych magazynach takich jak Viva, Elle, Pani, Uroda Życia, Machina, Exclusive, Gentleman czy Fashion. Igor Drozdowski współtworzył również Magazyn Take Me, dla którego tworzył niezwykłe okładki – tak o nim mówił Komitet społeczny: Przyjaciele dla Igora Drozdowskiego na okoliczność organizowanego koncertu.