Blisko niewyobrażalnej katastrofy w pobliżu Poznania: Kobieta za kierownicą Alfy Romeo wywołała kolizję podczas wyprzedzania grupy rowerzystów

Blisko niewyobrażalnej katastrofy w pobliżu Poznania: Kobieta za kierownicą Alfy Romeo wywołała kolizję podczas wyprzedzania grupy rowerzystów

Rozpoczęło się śledztwo dotyczące niebezpiecznego incydentu drogowego, który miał miejsce niedawno. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą postępowanie w tej sprawie – powiedziała Małgorzata Meloch, rzeczniczka prasowa poznańskiej policji. Zdarzenie to miało miejsce 13 sierpnia, około godziny 10:50, na skrzyżowaniu ulic Gromadzka i Klonowa w Więckowice, miejscowości położonej niedaleko Poznania.

Kobieta prowadząca szary samochód marki Alfa Romeo próbowała wyprzedzić grupę rowerzystów, jednak przestrzeń nie była wystarczająca do bezpiecznego wykonania manewru. Jej zachowanie zmusiło rowerzystów do nagłej zmiany toru jazdy w celu uniknięcia kolizji. W wyniku tego jedna osoba jadąca na rowerze upadła i odniosła obrażenia.

Wszystkie osoby, które były świadkami wspomnianego zdarzenia lub mają jakiekolwiek istotne informacje na jego temat, są proszone o natychmiastowy kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Można się skontaktować bezpośrednio z osobą prowadzącą postępowanie pod numerem telefonu 47 77 136 17 lub dzwoniąc na numer dyżurny dostępny 24/7, czyli 47 77 156 13.