Oburzające zdarzenie w zoo w Poznaniu: Zwiedzający rzucają kamieniami w bizona

Oburzające zdarzenie w zoo w Poznaniu: Zwiedzający rzucają kamieniami w bizona

Podczas przyjemnego niedzielnego spaceru po poznańskim zoo, dwóch dorosłych mężczyzn postanowiło zakłócić spokojny odpoczynek bizona, rzucając w niego kamieniami. Do tego chociaż obok znajdowało się małe dziecko, nie przeszkodziło to im w swoim skandalicznym działaniu. Tłumaczyli swój czyn tym, że „zapłacili za bilet, a zwierzęta po prostu leniuchują”. Wideo z tego szokującego incydentu zostało udostępnione online przez pracowników ogrodu zoologicznego.

Niedziela w Poznaniu była wyjątkowo ciepła, z duszną atmosferą na kilka godzin przed spodziewanym poniedziałkowym upałem i nadchodzącą zmianą pogody. Zrozumiałe jest więc, że nie wszystkie zwierzęta miały ochotę na aktywne poruszanie się po swoich wybiegach. Większość z nich wolała schować się w cień i cieszyć chwilą spokoju. Niestety, nie wszyscy odwiedzający wydawali się rozumieć ten naturalny instynkt zwierząt.

Samo nagranie, które trafiło do dyrekcji poznańskiego zoo, pokazuje mężczyznę podnoszącego kamień znaleziony na ścieżce i rzucającego nim w stronę wybiegu bizona. Obok niego stoi drugi dorosły mężczyzna z małym dzieckiem. Wydaje się, że dla tych osób rzucanie kamieniami w zwierzęta nie było czymś niewłaściwym, a nawet uważali to za odpowiednie zachowanie do naśladowania przez dziecko!