Pismo interwencyjne złożone w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty
Pismo interwencyjne zostało złożone w w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty za sprawą aktywistów i Małgorzata Witek. Radna gminy Oborniki złożyła pismo, a wszystko tyczy się sprawy śmierci 16-letniego Filipa z Obornik. Aktywiści i Małgorzata Witek domagają się w przesłanym liście wyjaśnienia sytuacji.
Pismo w sprawie wyjaśnień
Pismo interwencyjne zostało złożone w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty dokładnie w środę, 26 października. jak wynika z przesłanego listu, osoby podpisane pod nim, czyli aktywista Dominik Kuc oraz radna Małgorzata Witek, proszą o wyjaśnienie kilku ważnych kwestii w sprawie śmierci 16-letniego chłopca. Chodzi o to, czy kuratorium otrzymywało wcześniej informacje dotyczące wystąpienia nękania w szkole, do której uczęszczał Filip; jakie działania są podejmowane w szkołach, aby szerzyć profilaktykę zdrowia psychicznego; jak wygląda monitoring myśli samobójczych wśród dzieci i młodzieży; czy kuratorium posiada informacje o pozostałych ofiarach nękania i czy podejmowało działania w tej sprawie.
Coraz więcej nękań w szkołach
Temat śmierci 16-latka został poruszony również podczas Komisji Oświaty i Spraw Społecznych. Pojawił się także podczas Rady Miejskiej Oborniki. Sprawę samobójczej śmierci Filipa zajmuje się również prokuratura. Dochodzenie prowadzone jest w sprawie namowy bądź udzielenia pomocy do samobójstwa. Pojawiły się informacja na temat nękania w szkole, całe zdarzenie jest również weryfikowane pod tym kątem.
Warto szukać pomocy
Coraz więcej osób miewa myśli samobójcze. Jeśli jesteś taką osobą lub znasz takie osoby, to pamiętaj, że nie musisz borykać się z tym sam! Pomoc uzyskasz w lokalnych ośrodkach interwencji kryzysowej, gabinetach psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów oraz w poradniach zdrowia psychicznego. Możesz zwrócić się też do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej. Wsparcie uzyskasz również w telefonach zaufania (np. pod nr. 116 123 lub 116 111 – dla dzieci i młodzieży).