Ostatnia szansa na przejażdżkę rowerową w okolicy Lubonia

Ostatnia szansa na przejażdżkę rowerową w okolicy Lubonia

Pogoda za oknem dopisuje, weekendy również rozpieszczają pięknym słońcem i babim latem. Jesień w tym roku jest wyjątkowo udana, dlatego warto udać się na przejażdżkę rowerową i zażyć aktywności sportowej na zewnątrz. Podpowiadamy, gdzie warto zatem udać się na rower, tak, aby podziwiać naturalną przyrodę. 

Trasa rowerowa Biedrusko Nieszawa

Trasa ta przebiega przez wieś Biedrusko Nieszawa. Dystans tej trasy wynosi ponad 38 km. Dla wprawionych osób całość może potrwać do 3 godzin i 20 minut. Nieszawa to wieś powstała w  1388 roku. Warto zobaczyć tam piętrowy pałac, który został prawdopodobnie zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Obok budynku znajduje się również rozległy park krajobrazowy z XIX wieku. Na miejscu dostępna jest także urocza kawiarnia, gdzie można zatrzymać się na parę chwil. 

Trasa rowerowa Rezerwat Dołęga Oborniki Wielkopolskie 

Dystans tej trasy wynosi ponad 38 km. Szacunkowy czas wyprawy  dla osób wprawionych w boju wynosi ponad  4 godz. i 23 minuty.  Od samego początku trasa prowadzi przez wsie i osady Gminy Szamotuły i Obornik Wlkp.  Dookoła można podziwiać lasy nad Wartą i Samicą Kierską, a dokładnie Ruks Młyn i Rezerwat Dołęga.  Jest to świetna trasa również z nieco starszymi dziećmi, z tego względu, że prowadzi przez mało ruchliwe trasy. 

 Trasa rowerowa Poznań-Biedrusko-Poznań

Długość trasy wynosi ponad 47 km. Szacowany czas wyprawy to 4 godziny i 2 minuty. Trasa raczej dla osób średnioozawansowanych. W głównej mierze przebiega ona drogami polnymi, sporadycznie zdarza się wyjazd na jezdnię asfaltową. Początek to Wartostrada, następnie biegnie nad Wartą. Warto wybrać się na ten odcinek i pozwiedzać przyrodnicze widoki na całej trasie.