Zagrożenie dla regionalnych stacji radiowych – brak przekazania abonamentów w wysokości 80 mln zł

Zagrożenie dla regionalnych stacji radiowych – brak przekazania abonamentów w wysokości 80 mln zł

Regionalne stacje radiowe znajdują się w niebezpiecznej sytuacji finansowej, z powodu braku otrzymania około 80 milionów złotych z abonamentów. Cezary Wojtczak, który jest obecnie likwidatorem Radia Pomorza i Kujaw, obawia się o przetrwanie tych rozgłośni bez tych funduszy. Jak na razie, stacja nie otrzymała jeszcze 5 milionów złotych, które miały wpłynąć na jej konto. Wskazuje na konkretne źródło problemu, twierdząc, że pewna osoba działa niezgodnie z prawem.

Według Wojtczaka, Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, tylko udaje, że przekazuje regionalnym rozgłośniom środki z abonamentów. Zdaniem likwidatora, Świrski de facto przekazuje te pieniądze do depozytów sądowych, co jest działaniem niezgodnym z prawem. Sądy odmawiają dysponowania tymi funduszami.

Wojtczak dodatkowo krytykuje Świrskiego za nękanie Polskiego Radia poprzez wymuszanie na nim odpowiadania na absurdalne pytania oraz przygotowywanie bezsensownych raportów.

W związku z powstałym problemem, wszystkie osoby odpowiedzialne za likwidację regionalnych stacji radiowych spotkały się w Poznaniu, aby omówić sytuację. Na konferencji prasowej, która odbędzie się 5 czerwca, mają zaprezentować „katalog manipulacji i fake newsów promowanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji pod przewodnictwem Macieja Świrskiego”.