Gdzie na przejażdżkę rowerową w okolicy Lubonia?

Gdzie na przejażdżkę rowerową w okolicy Lubonia?

Jeśli szukasz pomysłu, gdzie udać się w trasę rowerową w okolicy Lubonia, to ruszamy z podpowiedzią. Pokazem kilka tras, które warto mieć na uwadze. Przygotowane propozycje są różne pod względem trudności i dystansu.

Trasa rowerowa Biedrusko Nieszawa

Trasa ta przebiega przez wieś Biedrusko Nieszawa. Sam stopień trudności można określić jako średniozaawansowany. Dystans tej trasy wynosi ponad 38 km, a całość może potrwać do 3 godzin o 20 minut. Jeśli chodzi o samą wieś Nieszawa to pierwsze wzmianki o niej sięgają roku 1388 roku. Warto zobaczyć tam pałac, który został prawdopodobnie zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Jest to budynek piętrowy, który składa się z korpusu głównego. Obok pałacu znajduje się również rozległy park krajobrazowy z XIX wieku. Na miejscu dostępna jest także urocza kawiarnia, gdzie można zatrzymać się na parę chwil.

Trasa rowerowa Rezerwat Dołęga Oborniki Wielkopolskie 

Dystans tej trasy wynosi ponad 38 km. Szacunkowy czas wyprawy to ponad 4 godz. i 23 minuty. Sama trasa zaliczana jest raczej do tych średniozaawansowanych. Od samego początku trasa prowadzi przez wsie i osady Gminy Szamotuły i Obornik Wlkp. Głównym celem przejażdżki są lasy nad Wartą i Samicą Kierską, a dokładnie Ruks Młyn i Rezerwat Dołęga.  jest to świetna trasa również z nieco starszymi dziećmi, z tego względu, że prowadzi przez mało ruchliwe trasy.

Trasa rowerowa Poznań-Biedrusko-Poznań

Długość trasy wynosi ponad 47 km. Szacowany czas wyprawy to 4 godziny i 2 minuty. Trasa raczej dla osób średnioozawansowanych. W głównej mierze przebiega ona drogami polnymi, sporadycznie zdarza się wyjazd na jezdnię asfaltową. Początek to Wartostrada, następnie biegnie nad Wartą. Warto wybrać się na ten odcinek i pozwiedzać przyrodnicze widoki na całej trasie.

A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak regularna jazda rowerem wpływa na organizm człowieka, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.