Luboń: gdzie na nordic walking? Świetna trasa z wizytą w Muzeum Pierwszych Piastów

Luboń: gdzie na nordic walking? Świetna trasa z wizytą w Muzeum Pierwszych Piastów

Szukasz pomysłu na weekendową wycieczkę pieszą w okolicach Lubonia? A może chcesz spróbować swoich sił w nordic walking – fińskiej technice maszerowania z kijkami? Wyprawa po Dziekanowicach to doskonały wybór w każdym przypadku.

Gdzie na nordic walking w Luboniu?

Trasa spacerowo-biegowa przebiega po całych Dziekanowicach, po terenach zielonych wokół Jeziora Lednica i Ostrowa Lednickiego. Po drodze można zrobić sobie przerwę na zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów w Dziekanowicach. Cały dystans do pokonania wynosi około 9,55 km, co w zależności od tempa i kondycji może zająć od 3 do 3,5 godziny. Samo zwiedzanie muzeum zajmuje około 1 godzinę. Trasa ta jest raczej prosta, a po drodze nie natyka się na wiele różnic w wysokości terenu.

Jak spędzić wolny czas w Luboniu? Więcej propozycji ciekawych atrakcji na https://infolubon.pl !

Muzeum Pierwszych Piastów w Dziekanowicach

Muzeum Pierwszych Piastów w Dziekanowicach to skansen stanowiący część Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, w którym znaleźć można zrekonstruowaną zabudowę dawnej wsi wielkopolskiej. Zadbano tam o wierne odwzorowanie rozkładu wioski, typowego dla Wielkopolski, a domy wyposażono i udekorowano, wykorzystując meble współczesne, ale wzorowane na stare lub dobrze zachowane zabytki. W budynkach gospodarczych można natomiast znaleźć różnego typu dawne narzędzia i sprzęty, a także autentyczne maszyny rolnicze.

Na miejscu prezentowane są przykłady zabudowy z wsi w Wielkopolsce na przełomie od XVII do XX wieku. Można tam również zajrzeć do kościoła pw. św. Anny i Wawrzyńca z Wartkowic koło Uniejowa, zbudowanego w 1719 roku, gdzie nie tylko zobaczyć można wiekowy ołtarz główny, ale zaaranżowano tam również wystawy dekoracji ludowych, związanych z rokiem liturgicznym.

Dokładny adres:

Dziekanowice 34, 62-261 Lednogóra, Polska

Jeden komentarz o “Luboń: gdzie na nordic walking? Świetna trasa z wizytą w Muzeum Pierwszych Piastów

Dodaj komentarz